Kurumsal

Dünya Grup 1983 yılında Ankara Çubuk ilçesinde büyükbaş hayvan besicilik işine başlamıştır. Aynı tarihlerde kırmızı et üretimi de yaparak toptan et ticaretini besicilikle beraber yürütmüştür.

2003 yılında turizm de yükselen bir değer olan Antalya da kırmızı et sektöründeki boşluğu görerek bu bölgeye yatırım kararı almıştır ve ilk besi çiftliğini Döşemealtı ilçesinde kurmuştur.

2008 yılında Antalya da otellere ve yerel-ulusal zincir marketlere kırmızı et tedarik işine başlamıştır.

2015 yılına gelindiğinde, Antalya ve Burdur daki çiftliklerde yıllık 3.000 adet büyükbaş kapasitesine ulaşarak bölgenin en büyük besi çiftliklerinin arasında yer almaktadır.

DÜNYA ET A.Ş. çiftliklerde ürettiği eti direk olarak tüketiciye ulaştırmak için projeler geliştirmeye başladığında, DÜNYA DÖNER et entegre tesisini döner eti üretmek için 2015 yılında kurma kararı almıştır.

2017 yılında Antalya organize sanayi bölgesinde inşaatına başlanan DÜNYA DÖNER et entegre tesisimiz 2018 yılında faaliyete girmiştir. Avrupa standartlarında üretim yapan fabrikamız yıllık 5.400 ton kapasitesi ile sadece bölgenin değil tüm Türkiye'nin önde gelen entegre tesislerinden biri olmuştur.

2018 yılının son aylarında Dünya Döner şubelerinin faaliyete geçmesi ile birlikte perakende sektöründe de yerini almıştır.

Kaliteli ürünlerimizi uygun fiyatlarla tüketiciye ulaştırmak gayesiyle çıktığımız bu uzun yolda, 2020 yılında Türkiye genelinde 110'a yakın şube açarak; istikrarlı ve kararlı şekilde perekande gıda sektöründe büyümesini sürdürmüş ve markalaşma alanında da Türkiye'nin önde gelen Döner markası olmuştur.

2021 yılı hedefelerimiz arasında Dünya Döner Markasının Türkiye Genelindeki Şube Sayısının 250'ye ulaşmasını sağlamak. Dünya'ya Kalteli, Lezzetli ve Ekonomik 100% yaprak et döneri tanıtmak ve Dünya Markası Yapmaktır. Bunun içinde fransching görüşmelerine başlayıp devam ettirdiğimiz Irak, Azerbaycan, Kıbrıs, Almanya gibi Yurt Dışındaki Ülkelerde de Dünya Döner şubelerini hızlı bir şekilde hayata geçirmektir.